3 MAKROKATALIZATORY, KTÓRE MOGŁYBY OBNIŻYĆ BITCOIN W TYM TYGODNIU

Bitcoin spodziewa się, że w tym tygodniu będzie musiał stawić czoła burzliwym czasom, ponieważ jego zależność od makro podstaw rośnie.
Zyski S&P 500 i kolejny fiskalny rachunek stymulacyjny są jednymi z najbardziej wpływowych katalizatorów, które mogą przyczynić się do obniżenia kryptokurwaluty.
Niemniej jednak, może ona zachować swoje roczne bycze nastawienie w oparciu o czynniki techniczne.
Nowy tydzień jest wielkim testem dla inwestorów Bitcoin, którzy od czasu jego „zmniejszenia o połowę“ lecą w ciemno.

W ciągu ostatnich trzech tygodni krypto waluta weszła płasko w zakres handlu 300$. Nie udało się jej złamać powyżej 9.500 dolarów, poziom oporu technicznego, aby ustalić krótkoterminowe perspektywy byka. W międzyczasie utrzymała również dolny próg cenowy powyżej 9.000 dolarów.

14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
Ruchy huśtawki odbijają się . Według danych podanych przez Skew, spadła ona do 37,2 procent, najniższy poziom od około dwóch lat. Odczyty odzwierciedlają jedynie ostrożne podejście traderów do handlu Bitcoinem, zwłaszcza, że jego korelacja z S&P 500 rośnie do rekordowego poziomu, co również zauważył Skew.

s&p 500, bitcoin, korelacja
Bitcoin-S&P 500 1-miesięczna zrealizowana korelacja osiągnęła w zeszłym tygodniu rekordowy poziom. Źródło: Skylenie

Rosnące uzależnienie kryptowaluty od amerykańskiego indeksu referencyjnego sprawiło, że jest ona narażona na działanie makro fundamentów. Są one tymi samymi katalizatorami, które powodują, że amerykańskie akcje są wyższe lub niższe. W tym tygodniu inwestorzy Bitcoin mogą spotkać się z co najmniej trzema spośród nich w swoich najbardziej brutalnych awatarach.

#1 S&P 500 ZAROBKÓW MOŻE ZASZKODZIĆ BITCOINOWI

Wall Street może stanąć w obliczu rozbryzgów ponurej rzeczywistości, gdy jej ostatni rajd stanie twarzą w twarz z oczekiwanymi słabymi raportami o zarobkach.
Analitycy FactSet spodziewają się, że w 2020 r. wyniki spółek notowanych na giełdzie S&P 500 spadną o 21,5 proc., zauważając, że sama tylko 45-procentowa strata pochodzi ze słabszego drugiego kwartału.

s&p 500, bitcoin, korelacja
Korelacja Bitcoin-S&P500 trafia w nowe rekordy. Źródło: TradingView.com

W międzyczasie około jedna trzecia spółek z grupy S&P 500 wycofała się z wydawania wytycznych dotyczących zysków. Wiele z tych firm odnotowało znaczny wzrost akcji, do czego przyczyniła się otwarta polityka stymulacyjna Rezerwy Federalnej. Jednak ich decyzja o zabezpieczeniu swoich bilansów pokazuje, że inwestorzy stawiają w ciemno.
Niemniej jednak, niektóre z dużych korporacji w tym tygodniu prezentują przejrzyste raporty z wynikami. Są wśród nich JP Morgan & Chase, Wells Fargo & Co Bank of New York Mellon Corp, Goldman Sachs Group Inc, IBM, Netflix, Johnson & Johnson i inne. Nie zmienia to jednak perspektywy Wall Street.

„Wszyscy jesteśmy w jeden sposób, w jednym kształcie lub formie działającej na niezbadanych wodach“, powiedział Harry Curtis, dyrektor zarządzający w Instinet Inc.
Stawia to firmę S&P 500 pod znakiem ryzyka korekty minusów. Bitcoin, ze względu na swoją pozytywną korelację z indeksem, widzi podobne niedźwiedzie perspektywy.

#2 KOLEJNY PROJEKT USTAWY O STYMULACJI

Wall Street i Bitcoin market będą również obserwować Kongres USA, który od 20 lipca będzie obradował na ich letniej sesji legislacyjnej. Zarówno demokraci, jak i republikanie zgadzają się, że należy uchwalić kolejną ustawę o bodźcach fiskalnych, aby pomóc Amerykanom w pokonaniu strat spowodowanych pandemią.
Niemniej jednak, analityk rynkowy David H. Lerner spodziewa się pewnego brinkmanship – argumentów przeciwko wprowadzeniu kolejnego zastrzyku gotówki na szczycie polityki 3 bilionów dolarów.

„[Mitch] McConnell zrobi wielki rozkwit odrzucając rozrzutność domów, a następnie przystąpi do wystawienia senackiej wersji rozrzutności“, powiedział pan Lerner. „W tym momencie, dwaj starzy wojownicy znów zatańczą kabuki i odejdą od umowy, potem 36 do 48 godzin później Trump będzie miał na biurku rachunek do podpisania.“

Cały okres debaty „za i przeciw“ mógłby zastanowić się nad rynkiem akcji, a także nad Bitcoinem. S&P 500 spodziewa się zachować ostrożność przed sesją kongresu, który może pozostawić Bitcoin w niepewnym miejscu, jak również.

#3 WZROST INFEKCJI

S&P 500 może również znaleźć się pod presją rosnącej liczby przypadków COVID w USA w połączeniu ze słabą perspektywą zysków, jak stwierdzono powyżej.
Właśnie dziś Floryda zgłosiła swój największy jednodniowy wzrost liczby zakażeń. Kalifornia i Teksas również przyznały się do podobnego wzrostu liczby zachorowań. Wszystkie te stany ponownie wprowadziły blokady.

Podczas gdy S&P 500 w większości przypadków zignorowało ten wzrost, istnieje jednak ryzyko, że w przypadku osłabienia amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej zostaną wprowadzone przynajmniej skromne korekty. Bitcoin, podobnie jak Bitcoin, może podążać za niedźwiedzią tendencją.